25 listopad 2017r. godz. 21:00 - Miejska Górka, "Jesień z muzyką"

*

9 listopad 2017r. godz. 20:00 - Poznań, Klub Muzyczny Alligator, Stary Rynek 86

 

*

 

26 październik 2017 r. godz. 20:00 - Wrocław, Liverpool Klub Muzyczny, ul. Świdnicka 37

 

*

 

28 września 2017 r. godz.20:00 - Łódź, New York Klub Muzyczny, ul.Piotrkowska 62 - zapraszamy na pierwszy koncert promujący płytę "Silent & Wind"!!!

 

*

Moja płyta "Silent & Wind" dostępna w oficjalnej dystrybucji na stronie wydawcy Absonic - dział "Muzyka dla konesera:

Link: http://www.absonic.pl/index.phtml?act=sklep&kat=13mk&podkat=13mk&od=24&ile=8

*

Nadszedł wreszcie ten dzień... Płyta gotowa! :) Moja pierwsza solowa instrumentalna płyta pt. "Silent & Wind", która jest podsumowaniem około 22 lat mojego grania na gitarze.
Przygotowania i prace nad nią zajęły więcej czasu, energii i wszystkiego niż mogłoby się wydawać i niż mi się wydawało... Ponad 3 lata... 11 instrumentalnych kompozycji - każda opowiada istotną historię z mojego życia, to nie są utwory o niczym, tytuły nie są przypadkowe. Nie ma tekstów i śpiewu - no tak nie ma :) Polecam po prostu ją słuchać, wczuć się w dźwięki i pozwolić ponieść się swojej wyobraźni... :) Swoją obecnością na tej płycie zaszczyciło kilku wybitnych muzyków, którym chciałbym podziękować.

- Fabian Maćkowiak - basista - krótko i na temat - solidna firma, dziękuję Ci za pomoc w nagraniu, doświadczenie i solidne, profesjonalne a jednocześnie kumpelskie podejście do tematu.

- Zbigniew Lewandowski - legenda perkusji w Polsce, jeden z najwybitniejszych perkusistów w kraju i w Europie - to dla mnie ogromny zaszczyt i dziękuję za docenienie i w wiarę w moją twórczość.

Gościnnie w utworze "Sand Storm" solówki zagrało również 3 wybitnych gitarzystów, których bardzo cenię:

- Wojciech Hoffmann (Turbo) - legenda gitary i "ojciec Heavy metal'u" w Polsce - również wielki zaszczyt.

- Łukasz Kulczak - gitarzysta wirtuoz - wielki szacunek dla Ciebie jako dla samouka dojść do tak wysokiego, światowego poziomu opanowania instrumentu.

- Mirosław Szymankiewicz - mój mistrz gitary, mój nauczyciel, inspiracja, motywator - dziękuję Mirku za wszystko!

Oraz w utworze "Speed Demon" - basista ze Stanów Zjednoczonych, grający m.in. z Dave'm Lombardo (Slayer), Philm, War, czy George Lynch'em:
- Pancho Tomaselli - i tu to określenie jest jak najbardziej na miejscu - istny demon basu, wulkan energii, fenomenalny muzyk!

Dziękuję również realizatorowi - Mirek Wdowczyk za cierpliwość i doświadczenie, które mi przekazałeś.

- Maciej Sztyma i Paweł Markowski - za świetną realizację "Odeszła wraz ze snem".

- Piotr Witwicki oczywiście :) - za przygotowanie moich gitar i wiarę we mnie!

- Rafael Belter - za szybkie interwencje lutnicze i wszelką pomoc.

Zresztą polecam tych 2 lutników ze względu na ich ogromne doświadczenie, wiedzę, a poza tym - to niesamowicie pozytywni ludzie.
Dziękuję również mojemu zespołowi Mental Melody :)
Również podziękowania dla: Tomasz Dawid Andrzejewski, Leszek Cichoński , Jacek Polak, Daniel Loky Szymankievicz, Radosław Severus Krawiec, Grzegorz Sterna, Jerry Merchant, Tomasz Pertek - za konsultacje oraz wszelką pomoc!
Dziękuję także wszystkim moim najbliższym - oni wiedzą - ich wymieniać tutaj nie muszę i podziękuję jeszcze raz osobiście :)
Dziękuję również wszystkim, którzy wierzyli we mnie i czekali na tą płytę i tym którzy nie wierzyli i tym którzy mi dobrze życzyli i tym którzy źle życzyli - dzięki Wam ta płyta powstała ;) ;) To były 22 lata ciężkiej pracy i skoncentrowania na celu, a jeszcze mnóstwo pracy i tak przede mną...
Zresztą jakkolwiek zostanie ta płyta przyjęta to da mi to jasny obraz, czy w ogóle będę cokolwiek dalej działał z muzyką, ponieważ (może to mało optymistycznie zabrzmi, ale tak to postrzegam) - wkład jest nieporównywalnie większy niż późniejsze efekty - stąd myślę, że to w końcu czas na realne zweryfikowanie tego, czy po prostu warto...
Dziękuję również trochę tak "wirtualnie", ale... moim 10 mistrzom gitary: Steve Vai, George Lynch, Gary Moore, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Eddie Van Halen, Riche Sambora, Jan Borysewicz, Stanisław Zybowski i wspomniany już Mirek Szymankiewicz :) To dla Was hołd! Nie ślepe naśladownictwo - bo swoim indywidualizmem w podejściu do grania na gitarze pokazaliście mi właściwą drogę - gram swoje i po swojemu. W planach mamy zagranie krótkiej trasy z tym materiałem. Do tej płyty wyjdą również 3 teledyski - na dniach pojawi się pierwszy - "Speed Demon" :) Następnie będzie łagodniej, bo balladka, która już jest w trakcie realizacji i na koniec... ale to już sami zobaczycie... :)